Kurumsal Kimlik '' Yaratıcı Fikirler, Profesyonel Çözümler ''

Kurumsal kimlik; pazarlamada bir kurumun, duruşunu ve davranışlarını temsil etme biçimlerinin tümüne verilen addır. Kurumun kendini ifade etme şeklidir. Tıpkı bireylerde olduğu gibi, bir kurumun hedef kitlesiyle iletişime geçebilmesi, onların dikkatini çekebilmesi için büyük önem taşır. Kurumsal Kimliğinizi baştan sona yeniliyoruz.

Logo Tasarımı

Logo tasarımı ve slogan bir kurumsal kimliğin oluşumundaki en önemli iki öğedir. Tüketicinin bir markayla ilgili ilk dikkatini çeken öğe o markanın logosudur. 

Renkler & Fontlar

Kurumsal renkler ve fontlar, bir markanın gölgesi gibidir, markayı olduğu her yerde takip eder. Resmi evraklar, kartvizitler vb. her yerde onların izi vardır.

Kartvizit Tasarımı

Kartvizit, kurumsal bir mini sunum özelliği taşır. Bir kartvizit bir kişi veya firmayla ilgili karşı tarafın ihtiyaç duyabileceği tüm bilgileri taşır.

Antet & Basılı Evrak

Antetli kağıtlar, kurumsal kimliğinizi destekleyen belgelerden biridir. Firmanızın tüm kurumsal bilgilerinin de üzerinde basılı olarak yer aldığı kağıtlardır.

Mail İmza & Şablon

Mail İmzaları ve Mail Şablonları, karşı tarafa sizin ne kadar kurumsal bir kimliğe sahip olduğunuzun ilk göstergesidir. Kimlik her zaman birbiri ile uyumlu olmalıdır.

Kurumsal Kitap

Kurumsal kimlik kitabı, markanızın kurumsal kimliğinin kılavuzudur. Kitaba bakan biri, kurumsal kimliğinizin onda nasıl bir imaj yarattığını anlamalıdır.

Unsalanweb Tasarım Bilişim Hizmetleri KURUMSAL KİMLİĞİ OLUŞTURAN ANA ÖĞELER NELERDİR ?

Milyonlarca insanı düşünün. Her birinin tipi, konuşma şekli, el hareketleri, mimikleri, giyim tarzı, kullandığı parfüm, saç şekli birbirinden farklıdır. Herkes kendi tarzını yansıtır. Kişinin tarzı ne kadar farklı ve dikkat çekiciyse, o oranda karşısındakinin ilgisi çekmeyi başarır. Bunun sonucunda da çevresindekiler de o kişiyle iletişime geçme isteği uyanır. Öyle değil mi? Kurumsal kimlik de bundan pek farklı değildir.

Kurumsal kimlik öğeleri 4-5 madde ile sınırlı değildir. Her markanın kendi ihtiyacına göre çoğaltılabilir. Önemli olan markaların, ihtiyaçlarını doğru belirlemesi ve marka hayatının her alanında kurumsal kimlik kitabının kılavuzluğunda ilerlemesidir. Aksi halde tüketicinin zihninde markanızla ilgili net bir fikir değil, kafası karışık bir kimlik yer alır.

Basılı Evrak

0%

0 100%

Kurumsal Tanıtım

0%

0 100%

Logo Tasarımı

0%

0 100%

Marketing

0%

0 100%

E-Mailing

0%

0 100%